Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką…. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przy zasypianiu przytulanka  – Pluszowy Miś. W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkole także obchodziło to święto.

Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami.  Dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały bajek o misiach, kolorowały obrazki misiów i lepiły  je z plasteliny, bawiły się w ,,Starego niedźwiedzia” oraz tańczyły w rytm piosenki ,,Jadą, jadą misie”. Grupy Ii II przedłużyły to święto i rozmawiały o misiach(Uszatek, Kubuś Puchatek, Colargol, Yogi itp.) przez cały tydzień.

Czy święto Misia jest potrzebne ? Oczywiście, że tak !- odpowiadają zgodnie dzieci.