Zielona szkoła w Karpaczu

zielona-karpaczW dniach 28 maja – 1 czerwca grupa 40 gimnazjalistów Zespołu Szkół w Przykonie wyjechała na zieloną szkołę do Karpacza z jednodniowym wyjazdem do Drezna.

Podczas wyjazdu młodzież miała możliwość zapoznania się z ciekawymi miejscami południowej Polski. Zwiedziliśmy m.in. Hutę Szkła „Julia", gdzie mogliśmy obserwować proces obróbki szkła, Muzeum Historii Ziemi „Juna", Muzeum Sportu w Karpaczu, Świątynię Wang, Podziemną Trasę Turystyczną – Sztolnia Kowary. Dużą atrakcją był też pobyt nad Wodospadem Kamieńczyk oraz w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Dodatkowo mieliśmy możliwość obejrzeć spektakl „Napad na bank" w Western City oraz skorzystać z bogatych atrakcji Aquaparku we Wrocławiu. Pobyt na zielonej szkole szybko minął i zapewne często będziemy wracać do niego pamięcią.