„Cała Przykona czyta dzieciom”

Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Przykonie od wielu lat zajmuje się organizacją akcji czytelniczej „Cała Przykona Czyta Dzieciom”, nawiązującej do ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która zachęca rodziców, opiekunów i wychowawców do codziennego, co najmniej 20-minutowego, czytania najmłodszym.

Czytanie wpływa na wzrost zrozumienia tekstów i poleceń, poprawę koncentracji, łatwość wypowiedzi ustnych i pisemnych, wzrost motywacji do nauki i chęć do współpracy, powstanie i wzmocnienie więzi między dzieckiem a osobą czytającą oraz wzrost czytelnictwa wśród dzieci. Tegoroczne czytanie odbyło się w piątkowy ranek, 10 czerwca. Już od godziny 9-tej, na plac przed Urzędem Gminy w Przykonie przychodzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Przykonie, aby wysłuchać bajek, baśni i opowiadań czytanych przez ks. Grzegorza Ograbisza, Pana Krzysztofa Dygasa Radnego Gminy Przykona, Panią Ewę Banasiak Dyrektor CKBP Gminy Przykona oraz uczennice Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Przykonie Sandrę Skupińską i Oliwię Zając.