Wizyta w salonie fryzjerskim „Szalone Nożyczki”

Już na początku roku szkolnego klasy Ia i Ib postanowiły zorganizować wycieczkę do teatru. 25 października br. odwiedziliśmy Teatr Powszechny w Łodzi, w którym obejrzeliśmy spektakl pt. „Szalone Nożyczki”. Sztukę napisał Paul Pörter, a w Teatrze Powszechnym w Łodzi wyreżyserowana została przez Marcina Sławińskiego.

Od momentu, gdy weszliśmy do sali teatralnej, zachwyciła nas scenografia, dzięki której poczuliśmy się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim. Sztuka rozpoczęła się o godz. 11.00 i trwała dwie godziny. W spektaklu czynny udział brała publiczność, która jako świadkowie wydarzenia była przesłuchiwana przez policjantów. Ciekawa podczas sztuki była również przerwa, podczas której aktorzy cały czas odgrywali swoje kreacje aktorskie, rozmawiali z widownią, robili zdjęcia, dawali autografy. Spośród czterech podejrzanych o morderstwo pianistki Izabeli Richter, widownia wskazała klienta Edka. Naszą największą sympatię zyskał fryzjer Olo Boski, grany przez Jakuba Kotyńskiego. Jego gra aktorska, dowcipy i ten uśmiech (ahh…) sprawiły, że podczas powrotu do domu większość dziewczyn nie mówiła o nikim i niczym innym.

Po spektaklu poszliśmy do centrum handlowego Manufaktura, w którym spędziliśmy godzinę. Pod budynek szkoły wróciliśmy około godziny 16.00. Nad naszym bezpieczeństwem czuwały panie: Ewelina Zając, Anna Choręziak i Daria Witczak. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i już prosimy nasze panie wychowawczynie o kolejną wycieczkę… do teatru.